Brit Care Endurance Ördekli Pirinçli Hareketli Köpekler İçin Köpek Maması 

Brit Care Endurance Ördekli Pirinçli Hareketli Köpekler İçin Köpek Maması 

 Canlıların günlük aktivitelerinde harcadıkları efor bünyelerinde barındırdıkları besin enerjilerinden kaynaklanmaktadır. Besinlerin enerji halinde depolanması günlük canlılık, hareketlilik ve enerji verecektir. Özellikle yavru köpekler için bu enerji çok önemlidir. Çabuk ayaklanmaları, kaldıkları hareketli zaman boyunca dış dünyayı ve nesnelerini tanımaları kolaylaşacaktır. Tükettiği besinlerden enerjisini rottweiler alamayan canlılar genel itibariyle tembelleşecekler ve hareket etmek istemeyeceklerdir. Tüketimi gerçekleşen besin ve besin bileşenlerin yağ olarak depolanmadan enerjiye dönüşerek yakılması canlılığı ve aktifliği koruyup daha neşeli bi ruh haline sebep olacaktır. 

Canlılar bu enerji deposu besinleri et ve et ürünlerinde bulurken aynı zamanda bazı sebze ve meyve liflerinden de karşılaması mümkündür. Örneğin; pirinç, mısır, patates vb glutenleri bünyesinde barındıran sebze lifleri et değeri kadar enerji vererek günlük hareketliliği sağlayacaktır. Et ürünü ve glutenli besinler birleşince günlük enerji sürekliliği sağlanmış olacaktır. Böylece ideal olan kilo korunurken kemik ve doku esnekliği yakalanacaktır. Yaşlılık dönemindeki köpekler için bu et ve sebze liflerindeki enerji depolanması gereklidir. 

Mama İçeriğinde Bilmeniz Gereken Önemli Detaylar ; 

Yetişkin ve yaşlılık evresindeki köpeklerin ihtiyaç duyduğu mineraller mama içerisinde bileşenler halinde mevcuttur. Mineraller enerji akışını sağlarken hormonların aktifliğini ve kan dolaşımının hızlanmasına bağlı olarak enerji açığı çıkarılmasında etkin rol oynayan bileşenlerden biridir. 

Kimyasal içerikler ilave edilmeden doğal yollarla öğütülmüş pirinç besini ile oranik karbonhidrat ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Pirinç içerisindeki şeker oranı enerji verirken tokluk hissini yaratacaktır. 

Kanatlı et ve kümes hayvanları etleri ile zengin protein içeriğiyle tam ve dengeli besin maması halini almıştır. Mineraller ve protein bileşenleri bir araya geldiğinde enerji açığı ortaya çıkacaktır. Ve bu enerjinin gün boyu sürekli halde satılık rottweiler kalması için mama miktarını günlük 6 öğüne bölerek azar oranda ve sıklıkla verilmesi tavsiye edilir. 

Yavru köpekler sürekli hareketlidir ve efor sarfeder. Bu mama yavru köpeklerin bütün besin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Aynı şekilde yaşlılık dönemindeki köpeklerin durağanlıklarını en aza indirmek için severek kullanacakları karbonhidratlı doğal besinler ile canlılık ve enerji yakalanacaktır. Yetişkin köpekler için bu mama miktaro 6 öğünden 4 e düşürülmelidir. Çünkü metabolizmaları hızlı çalıştığı için metabolizmalarına fazla enerji içerikli besinler olmalarına gerek yoktur. Kısırlaştırılmış köpekler için günlük yine 3 porsiyon şeklinde olmalıdır. Hamile köpekler ve hamilelik satılık rottweiler yavrusu sonrası köpekler için günlük mama porsiyonu yine 6 ya çıkarılabilir. 

Kalorisi yüksek protein içerikleri ve sebze lifleri ile köpeklerin günlük yapabilecekleri yürüyüş ve koşuları içinde bu mama tüketilebilir. Yürüyüşe ya da koşuya çıkmadan önce bir porsiyon tüketmeleri onlar için yapacakları sporu daha sağlıklı hale getirirken yorulmadan efor harcayabilirler. 

Mama İçeriğindeki Besin Ve Besin Bileşenleri Nelerdir? 

Öğütülmüş pirinç, esmer pirinç, pirinç unu, pirinç tozu, kurutulmuş ördek etleri, ördek kanat etleri, ördek yağı, ördek et proteinleri, hayvansal yağ içerikleri, kurutulmuş domates, kabak, yulaf ezmesi, biberiye otu, yuka özü, narenciye bitkileri, ham protein, ham yağ, ham lif, ham seluloz, nem, fosfor, taurin, L-karnitin, yeşil ve kırmızı elma, vitamin A, vitamin D3, Vitamin E 

Neden Brit Care Endurance Ördekli Pirinçli Hareketli Köpekler İçin Köpek Maması nı kullanmalıyım ? 

  1. Günlük enerji ve hareketliliği yakalamak. 
  1. Aktif ve hareketli gün süresini uzatmak. 
  1. Hücre canlılığı sağlamak. 
  1. Enerji ile gelen hareketlilik de kemik ve kas esnekliğini yakalamak. 
  1. Organik yollardan doğal besin özeleri ile karbonhidrat ihtiyacını karşılamak. 
  1. Vücutta besinlerin yağ olarak depolanmadan yakılmasını sağlarken ideal kiloyu korumak. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: