Brit care Hypo-Allergenic Kuzulu Büyük Irk Yavru Köpek Maması 

Brit care Hypo-Allergenic Kuzulu Büyük Irk Yavru Köpek Maması 

Piyasada köpeklerin özelliklerine göre birbirinden farklı birçok mama çeşidi ve marka bulunmaktadır. Köpek sahipleri de bu özellikleri göz önüne alarak bir tercih yapmaya çalışmaktadırlar. Araştırılmadan, bir bilgi sahibi olmadan veya sadece fiyatı uygun olduğu için alınan köpek mamaları gelecekte rottweiler obezite, şeker hastalığı veya alerjik sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle köpek sahipleri köpeğinin özelliklerini, rahatsızlıklarını iyi bilmeli ve sonra mama seçimi yapmalıdır. Gerekirse veteriner yardımı alınmalı ve veterinerle birlikte kullanılacak olan mamaya karar verilmelidir. 

Mama seçimi yapıldıktan sonra aynı mamanın uzun süre kullanılmaması gerekmektedir. Belli aralıklarla farklı içeriklere sahip mamaların kullanılması, köpeğinizin ihityaç duyduğu besinleri alması, sağlığı ve farklı mamalara mesafeli durmaması için gereklidir. Bu aşamada haftada bir veya iki gün yaş mama ve farklı içeriye sahip mamalar kullanılabilir. Yaş mamanın özellikle nem miktarı köpeğinizin ihtiyaç duyduğu su miktarını da desteklemektedir. Köpeklerin damak tadı yaş mamaya daha yakındır bu sebeple yaş mamanın her gün kullanılması kuru mamayı yemek istememesine neden olacaktır. Bu sebeple ikisi arasındaki orantının iyi kurulması gerekmektedir. 

Mama seçimi yaparken öncelikle mamanın içeriğinde kullanılan ete ve et miktarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Köpekler etçil havanlardır ve buna göre beslenmelidirler. Aynı zaman da içeriğinde kullanılan besinlerin doğal olması ve alerjik problemlere neden olabilecek besinler bulunmamalıdır. 

Brit Care Hypo-Allergenic Kuzulu Büyük Irk Yavru Köpek Maması 1 ve 12 ay arası köpekler için üretilmektedir ve içerisinde kuzu eti, pirinç içermektedir. Özellikle yavru köpeklerin anne sütünden kesildikten sonraki satılık rottweiler yavrusu döneminde tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Yüksek sindirilebilirlik özelliğine sahip olan mama içeriğinde bulunan glukozamin ve kontroitin sulfat ile kas ve eklem oluşumuna destek vermektedir. 

Brit Care Hypo-Allergenic Kuzulu Büyük Irk Yavru Köpek Maması beyin ve sinir sistemini korumak amacıyla EPA ve DHA yağ asitlerini içermektedir. Yeterli oranlarda kalsiyum ve protein içeren mama kalsiyumun daha iyi emilmesini sağlamakta ve ishale sebep olabilecek bakterilerden korumaktadır. 

Brit Care Hypo-Allergenic Kuzulu Büyük Irk Yavru Köpek Maması Vitamin E ve selenyum ile yaşlanmaya karşı hücre koruması sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ve çinko, bakır karışımı ile sağlıklı deri ve tüy oluşumunu desteklemektedir. Alerjik sorunlara sebep olabilecek domuz eti, sığır eti, soya, mısır ve buğday gibi ürünler içermemektedir. 

Brit Care Hypo-Allergenic Kuzulu Büyük Irk Yavru Köpek Maması karaciğer amonyak zehirlenmesini engellemek için yucca ekstratı içermektedir. Mamanın içeriğinde bulunan besinler sırasıyla kuzu eti unu, somon yağı, pirinç, kümes hayvanları yağı, doğal aroma, bira mayası, pirinç kepeği, şeker pancarı posası, yucca satılık rottweiler schidigera, kurutulmuş elma, glukozamin, mineraller, kondroitin sülfat, organik selenyum, biotin, vitaminler, folik asit, niasin, kalsiyum pantotenat, DL-metiyonin ve son olarak L-lysine içermektedir. 

  Yaşa göre günlük verilmesi gereken miktar mamanın üzerinde yer almaktadır. Taze içme suyu ile tüketilmesi gereken mama ağzı kapalı olarak, hava almayacak bir şekilde kendi kabında saklanmalıdır. Mamanın kuru ve serin bir yerde, böcek ve haşereden uzak, güneş görmeden saklanması gerekmektedir. Bazı özel şartlar haricinde günlük verilmesi gereken miktar göz önüne alınarak tüketilmesi gerekmektedir. Mamanın gerektiğinden fazla tüketilmesi gelecekte obezite, şeker hastalığı, sindirim sorunları ve kilo gibi rahatsızlıklara sebep olabileceği gibi az tüketilmesi ise enerji kayıplarına neden olabilmektedir.Köpekler mamalarını rutin halinde yemeyi sevmektedirler. Aynı zaman da yemek düzeninin sık sık değiştirilmesi sindirim sisteminde sorunlara neden olacaktır. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: