Brit Care Light Tahılsız Somonlu Patatesli Yaşlı Köpek Maması 

Brit Care Light Tahılsız Somonlu Patatesli Yaşlı Köpek Maması 

Piyasada köpek maması ismi altında birçok ürüne rastlamak mümkün. Alışveriş merkezlerine her uğradığınızda reyonlarda yeni bir köpek maması markasıyla karşılaşmanız artık çok normal hale geldi. Gün geçtikçe büyüyen ve müşterilerine çok geniş bir ürün yelpazesi sunan köpek maması sektörü bir yandan da farkında olmadan müşterilerinin seçimlerini zorlaştırmakta. Köpek sahipleri rottweiler onlarca ürünün arasından köpekleri için en iyisini seçebilme aşamasında tereddütte kalmaktadır. Bunun nedeni maddi kaygı değildir. Köpek sahipleri hayvanlarının metabolizmasını olumsuz yönde etkileyebilecek bir mama seçimi yapmaktan korkmaktadırlar. Her yaş dönemindeki köpeğin farklı miktarlarda değişik beslenme şekilleri vardır. Bu miktarlar genellikle satın alınan mamanın ambalajında yazmaktadır. Bu önerilere riayet etmezsek köpeğimiz için tehlikeli bir durum yaratabiliriz.  

KÖPEKLER İÇİN TEHLİKELİ OLAN GIDALAR  

Köpeklerin metabolizmaları insanlar gibi işlememektedir. Bizim için yararlı olabilecek herşey onlarda sonu ölüme varabilecek hastalıklara neden olabilir. Köpeğinizin sağlıklı gelişimi için aşağıda vereceğimiz listedeki besinlerden köpeğinizi uzak tutunuz. Bu besinler; çikolata, kahve kısacası kafeinli maddeler, kedi maması, bebek maması, hayvansal yağ parçaları, süt ve süt ürünleri, ciğer, küflü gıdalar, sağan ve sarımsak, çiğ yumurta, çiğ balık, tuz, şekerli gıdalar, salam-sosis, patates ve domates sapları yaprakları, yemek artıkları, tütün, turunçgiller, üzüm ve kuru üzüm ve alkollü içeceklerdir.Bu besinlerin bir kısmı köpeğinize uzun vadede zarar verirken, bir kısmı da kısa vadede ağır hastalıklara sebep olabilir. Zaten yukarıda saydığımız zararlı besinleri hiçbir satılık rottweiler  köpek sahibi köpeğine bilerek vermez. Ancak köpek bunları dolaylı olarak da yiyebilir. Evdeki yemek artıklarıyla beslenen köpeklerde bu durum daha sık görülebilir. Bu zararlı besinler dikkat edilmezse yemek artıklarıyla köpeğin vücuduna girebilir. O sebeple yemek artıklarını köpeğin önüne koyarken içeriğine bakmakta fayda var. 

KÖPEKLERDE KURU MAMA SEÇİMİ 

Kuru mama köpekler için olmazsa olmaz beslenme ürünlerinden biridir. Markaları ve fiyatları dışında bu kuru mamaları genel olarak 2 başlık altında toplayabiliriz.Tahıllı ve tahılsız mamalar. Tahıllı mamaların ilk dikkat çeken özelliği içinde barındırdıkları ve glisemik indeksi yüksek olan pirinç, buğday, mısırdır. Diş hastalıkları, obezite ve diyabete neden olan bu glisemik indeksi yüksek tahıllar aynı zamanda kan şekeri düşmesi olarak adlandırılan hipoglisemiye davetiye çıkarmaktadır.  

Köpeğiniz düşük et oranına sahip olan bu tahıllı mamalardan doyum sağlayamadığı için daha fazla miktarlarda yemek satılık rottweiler yavrusu isteyecektir. Bu durumda ekstra hastalıklar veya köpeğin yaşam kalitesini bozabilecek durumlar yaratabilir. Köpekler için alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilecek en kalitesiz ve zararlı tahılların başında arpa, buğday, mısır ve sorgum gibi tahıllar gelmektedir. 

TAHILSIZ MAMALARIN FAYDALARI 

Tahılsız mamaların ilk akla gelen özelliği içlerinde et oranının fazla olmasıdır. Buda köpeğiniz için daha lezzetli ve doyurucu anlamına gelmektedir.Bu sebeple daha az miktarda tüketerek obezite ve ishal riskinden uzak kalacaktır. Brit Care Light Tahılsız Somonlu Patatesli Yaşlı Köpek Maması ile beslenecek köpeklerde gözle görülebilecek olumlu etkiler, daha az dışkı, daha az tüy dökümü bunun yanında sağlıklı tüy yapısı, daha fazla enerji, düşük alerjik etkenler, daha az mama tüketimi olacaktır. Bu açıklamalar elbette ki sizi tahılsız mama kullanmaya teşvik edecektir. Ancak dikkat etmeniz husus uzun zaman tahıllı mamalarla beslenmiş bir köpeği asla birden tahılsız mama ile beslemeye başlamayın. Bu geçiş sürecinde tahıllı ve tahılsızı karıştırarak verin. Bu geçiş sürecinde sindirim sistemi zamanla rayına oturacaktır. Köpeğinizi gözlemleyerek daha sonraları tamamen tahılsız mamaya geçebilirsiniz. Köpeğiniz için doğru olanı yapın ve ona tahılsız mamalar yedirerek daha kaliteli bir yaşamları olmasını sağlayın. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: